Opublikowano

Jaka powinna być idealna toaletka?

Wykonanie idealnego makijażu i fryzury wymaga optymalnych warunków. Oczywiście mogą być one wykonywane przez profesjonalistów w ich specjalistycznych salonach lub też pewne udogodnienia z tamtych miejsc można wykorzystać w zaciszu swojego domu. W tym wypadku idealną propozycją będzie toaletka.

Domowe miejsce do makijażu

Niewielka toaletka z DutchHouse może pełnić kilka funkcji. Może to być zatem miejsce do wykonywania codziennego i bardziej okazjonalnego makijażu. Ponadto, w toaletce mogą być przechowywane kosmetyki oraz biżuteria, a blat toaletki może pełnić rolę swoistego biurka. Podczas wyboru toaletki warto zwrócić uwagę na ilość miejsca do przechowywania. Mogą to być na przykład szuflady z funkcjonalnymi przegródkami. Ponadto, mebel nie powinien być zbyt masywny, ponieważ wówczas traci on swój subtelny charakter i czar.

Gdzie warto postawić toaletkę?

Nieodzownym elementem każdej toaletki jest dobre oświetlenie. Powinno ono być naturalne lub jak najbardziej zbliżone do naturalnego. W pierwszym przypadku toaletkę należy umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie okna, a drugim – sztuczne oświetlenie nie może być zbyt zimne i niebieskie, jak i zbyt żółte.

Jakie lustro warto wybrać?

Na rynku dostępne są toaletki wyposażone w duże lustra pojedyncze lub mniejsze i dzielone. Ponadto, lustro może być chowane pod blatem dzięki czemu uzyskuje się gładką powierzchnię, która sprzyja utrzymaniu czystości. W sytuacji, w której toaletka umieszczona jest bezpośrednio przy ścianie to na niej można zawiesić obszerne lustro.

Na jakie siedzisko warto się zdecydować?

Aby toaletka mogła tworzyć swoisty kącik beauty musi ona posiadać wygodne siedzisko. W tym celu można wykorzystać pufę. Jest ona polecana zwłaszcza dla pań, które podczas wykonywania makijażu lekko pochylają się w stronę lustra. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup niewielkiego krzesła, obrotowego fotela lub taboretu. W tym przypadku wybór odpowiedniego produktu uzależniony jest od indywidualnych preferencji klientki oraz aranżacji danego wnętrza.