Opublikowano

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego?

lampy dla dzieci

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego? 

Pokój dziecięcy jest pomieszczeniem spełniającym wiele funkcji. To właśnie tam nasze pociechy spędzają sporo czasu, bawią się, wypoczywają, uczą i spotykają ze znajomymi. Zwykle urządzając wymienione pomieszczenie, jesteśmy skupieni głównie na dobieraniu mebli, kolorystyki, dekoracji, nierzadko zapominając przy tym o dosyć ważnej kwestii, jaką będzie oświetlenie dla dzieci. Jakie powinniśmy wybrać lampy do pokoju dziecka, które poza tym, iż będą się przepięknie prezentować, to spełnią także swoje funkcje i właściwie oświetlą wybraną przestrzeń? 

Jakie oświetlenie pokoju dziecięcego — co powinno znaleźć się przy łóżku?

Nocna lampa dziecięca, nie tylko będzie w stanie ochronić pociechę przed przerażającymi potworami, które czają się w ciemności. Jeżeli nasz maluch lubi czytanie książek przed zaśnięciem, to warto umieścić w jego pokoju właściwe światło. Lampki nocne ustawione na szafce niedaleko łóżka, są sprawdzonym sposobem na wieczorne oświetlenie dziecięcego pokoju, a ponadto są stylowe. 

Jakie oświetlenie powinno się znaleźć przy biurku? 

Dzieci zwykle uczą się i odrabiają lekcje przy swoim biurku. Dlatego też dobranie biurkowej lampy, jest bardzo ważne. Oświetlenie powinniśmy postawić po lewej stronie, jeżeli nasza pociecha jest praworęczna. Dzięki temu nie będzie sobie zasłaniała światła w czasie pisania. 

Żarówka, którą zostanie zasilona lampka biurkowa, powinna posiadać właściwą moc. Nie może ona razić dziecka, ani też świecić zbyt lekko. Do oświetlania biurka zalecana jest biała barwa światła, która sprzyja koncentracji i skupieniu. Znaczenie ma także możliwość regulacji kierunku padania światła, dzięki czemu dziecko dostosuje lampę do swoich potrzeb.