Opublikowano

Jak wybrać odpowiedni dywan w paski, główne rodzaje i ich wpływ na wnętrze

dywan w paski

Dywan pasy nadaje się do każdego wnętrza pomieszczenia, niezależnie od jego lokalizacji. Paski są wykorzystywane jako technika dekoracyjna, która pomaga w uporządkowaniu przestrzeni pomieszczenia. Paski w różnych kolorach i układach dodają wnętrzu pikanterii, dopełniając lub skupiając się na czymś wyjątkowym.

Rodzaje dywanów w paski

Dywany w paski różnią się między sobą w następujący sposób.

Według kombinacji kolorów

dywan w paski
  • Powłoki dwukolorowe. Dywan w paski typu Zebra obejmuje naprzemiennie dwa kontrastujące ze sobą paski. Jeden kolor, który przyciąga wzrok i jest postrzegany jako główny, a drugi, odcień, uzupełniający go, służy do równowagi.
  • Produkty w neutralnych odcieniach światła. Należą do nich beż i krem. Wnętrze, utrzymane w jasnych kolorach, wygląda luksusowo i arystokratycznie, powiększając się wizualnie poprzez poszerzenie powierzchni podłogi. Dywany te harmonizują z ciemnymi wykładzinami podłogowymi. Ponieważ produkty lekkie łatwo się brudzą, nie zaleca się układania ich w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.
  • Chodnik w paski w ciemnych neutralnych kolorach, w tym wszystkie odcienie brązu. Chodnik tego wzoru jest uważany za klasykę gatunku. Efektownie prezentuje się we wnętrzu z jasnymi meblami i innymi dodatkami.
  • Dywany w niebiesko-białe paski. Takie powłoki dodają odrobinę chińskiej egzotyki. Wykorzystywane są również w projektowaniu stylu marynistycznego, wzmacniając w ten sposób jego efekt wizualny.

Czarny i biały

Połączenie takich kolorów to odważny ruch w projektowaniu pomysłów projektowych. W przeciwieństwie do innych kombinacji kolorystycznych, drastycznie zawęża to przestrzeń. Dlatego stosuje się go tylko w tych pomieszczeniach, w których jest takie wykończenie i na innych powierzchniach. Jeśli wybór padł na tę konkretną kolorystykę, a w pokoju są już akcenty czerni, możesz kupić mały dywanik. Jednocześnie nie należy umieszczać go na środku pokoju.