Opublikowano

Jak wybrać kolorowe poduszki do salonu?

Kolorowe poduszki

Kolorowe poduszki to idealny sposób na szybkie odświeżenie mieszkania. Warto pamiętać, że to właśnie detale wpływają na klimat, który tworzymy w naszym małym królestwie. Jak wybrać poduszki, które uatrakcyjnią pokój dzienny?

Ach, te kolory!

Sofa to najbardziej charakterystyczny mebel w salonie. Warto zadbać, by wyglądała ciekawie. Poduszki to element dekoracji, który może w znacznym stopniu zmienić wygląd naszego pokoju dziennego.

Wybierając kolory poduszek można łączyć je tak, by kolorystyka była spójna, a barwy różniły się jedynie tonacją. Warto jednak zaryzykować i zastosować kontrast. Poduszki kolorowe, które przyciągają uwagę ożywią salon.

Na sofę granatową warto ułożyć poduszki w żółtym i pomarańczowym kolorze. Na szarej sofie świetnie będą wyglądały biało-czarne poduchy, a na sofie beżowej granat, bordo oraz butelkowa zieleń.

Jak ułożyć poduchy?

Kolorowe poduszki to eleganckie uzupełnienie wystroju. Warto również zadbać, by były ciekawie wyeksponowane na sofie. Tutaj można znaleźć wiele ciekawych wzorów takich poduszek.

Kolorowe poduszki

Wybierając ilość poduch koniecznie trzeba ją dostosować do wielkości sofy. Poduszek nie może być za dużo, gdyż odpoczynek na sofie nie będzie komfortowy. Ciągłe zrzucanie i ponowne układanie kolorowych poduszek również nie jest praktyczne.

Układając poduszki warto wybrać różne rozmiary. Większe poduchy można położyć skrajnie na końcach sofy. Mniejsze ku środkowi. Kolejnym sposobem jest zastosowanie różnych kształtów. Kwadraty po bokach będą ciekawie kontrastowały z prostokątem lub okręgiem na środku kanapy. Najbardziej popularne jest ułożenie wszystkich poduch w identycznych rozmiarach.