Opublikowano

Jak dopasować styl mebli i dodatków do salonu?

biały stolik kawowy

Salon to miejsce spotkań całej rodziny i wspólnych znajomych. Nic dziwnego, że każdy chce, aby było to pomieszczenie z charakterem i odpowiednim nastrojem. Jak sprawić, aby salon lub pokój dzienny w bloku, spełniał przypisane mu funkcje?

Wygodne i stylowe rozwiązania do salonu

W dzisiejszych czasach, podstawowym wyposażeniem każdego salonu, stały się kanapa i telewizor. W mieszkaniu w bloku, funkcję mini salonu pełni zazwyczaj, największy pokój. W takiej sytuacji najważniejszy jest przemyślany dobór mebli. Sofa nie może być zbyt duża, bo będzie wyglądać mało elegancko. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno narożnika. Dzięki temu w ciągu dnia i wieczorami, cała rodzina może oglądać ulubione programy. Niewielki stolik kawowy biały lub w innym pasującym kolorze, pozwoli na postawienie przekąsek i napojów.
W dużych domach w salonie często instalowany jest kominek. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny styl. Jednak, nawet tutaj podstawowym wyposażeniem będzie wygodna kanapa, a przy niej dopasowany kawowy stolik.

Dodatki w salonie, które nadadzą mu pożądany styl

W wystroju wnętrz niezwykłe znaczenie mają wszelkiego rodzaju ozdoby i dodatki. Ważne jest, aby były one dobierane świadomie i tworzyły harmonijną całość. W domu miłośnika podróży, takimi dodatkami mogą być pamiątki z wycieczek. Taki stolik kawowy biały, nakryty haftowanym bieżnikiem, przywiezionym z ostatniej wyprawy, przypomni o niedawnej wizycie w ciekawym miejscu. Taką samą funkcję spełnią rzeźbione figurki z wakacji w Afryce.