Opublikowano

Idealny wentylator pokojowy

Lato, choć jest porą roku tak mocno uwielbianą przez wielu ludzi, to jednak wymaga posiadania odpowiednich urządzeń pozwalających przykładowo bezpiecznie przetrwać wysokie temperatury. Z tego też powodu już na początku wiosny, gdy temperatura powietrza zaczyna iść do góry, rośnie dynamicznie zapotrzebowanie na wentylatory pokojowe. Są to urządzenia, które w prosty sposób za pomocą wiatraka, wprawiają powietrze w ruch, dając uczucie ulgi od gorąca. Jak jednak wybrać dobry wentylator pokojowy?

Najważniejsze parametry wentylatorów

Udając się do sklepu z zamiarem kupna wentylatora pokojowego, koniecznie trzeba posiadać, choć minimalną wiedzę na temat tych urządzeń. Nie wiedząc np. jaka powinna być moc wiatraka lub konkretny rodzaj wentylatora, można wydać duże pieniądze na sprzęt, który nie będzie działał w odpowiedni sposób.

Jakie zatem cechy powinien posiadać dobry wentylator? Przede wszystkim odpowiednią moc, która z jednej strony będzie zapewniała właściwą siłę strumienia powietrza, lecz z drugiej strony nie będzie generowała zbyt dużego hałasu podczas pracy. Przyjmuje się, że odpowiednią mocą silnika jest około 50-60 W.

Innym ważnym parametrem jest średnica wentylatora. Jeśli wentylator będzie zbyt mały, to nawet duża moc silnika nie spowoduje, że wygeneruje on odpowiedni strumień powietrza. Z drugiej strony zbyt duży wentylator będzie zajmował ogromną ilość miejsca. Zdecydowanie najlepiej wybierać wentylatory (https://www.sferis.pl/wentylatory-3362) o średnicy około 40 centymetrów. Gwarantuje to nie tylko odpowiednią moc działania, lecz również zachowuje w dalszym ciągu niezbyt duży rozmiar całego urządzenia.

Funkcje dodatkowe

Jeśli wybiera się wentylator pokojowy, warto oprócz tych najważniejszych spraw związanych z silnikiem, wielkością i głośnością działania, zwrócić uwagę również na nieco mniej istotne funkcje, które jednak mogą wpływać na to, jak wygodnie będzie się z danego modelu korzystało. Mowa tu jest np. o tym, czy wentylator będzie posiadał pilota, programator czasowy, lub nawet funkcje jonizacji powietrza, poprawiając tym samym jego świeżość. I choć dodatki te wydają się zbędna, to jednak ich obecność znacznie poprawia przyjemność korzystania z danego modelu wentylatora.