Opublikowano

Dywany klasyczne, tureckie

turecki dywan

Dywany klasyczne – piękne, ale jaki wybrać?

Dywany tradycyjne noszą kultowe już miano od wieków zdobiąc domy naszych babć i rodziców. Piękny dywan to prosty sposób na odświeżenie pomieszczenia, nadanie mu charakteru oraz ożywienie przestrzeni. W ofercie sklepu znajduje się przekrój różnych stylów dywanów, od minimalistycznych, po barwne tureckie.

Dywan turecki lub perski

Pod tym hasłem zazwyczaj oczekujemy pełnej palety barw i radosnych wzorów, na które można patrzeć godzinami. Bawią one oko i bardzo dobrze nadają się, jeżeli pomieszczenie wydaje Ci się nudne, taki dywan na pewno będzie świetnym wyborem.

Dywan minimalistyczny

Geometryczne, minimalistyczne wzory królują w naszych salonach już od lat. Jest to dla niektórych sprawdzony wygląd pomieszczeń do którego dążą, a dla innych styl życia. Niezależnie od tego, którą osobą jesteś na pewno uda Ci się odnaleźć wytchnienie od krzykliwych wzorów. Stonowane barwy ukoją oko, a prosty wzór nada pomieszczeniu „to coś”.

Dywan klasyczny

Skojarzenia z kościołem wcale nie są błędem! Jednak jest to ponadczasowe źródło wzorów, które nigdy nie wychodzą z mody. Dobranie odpowiedniej kolorystyki oraz stylu do pomieszczenia odwiedzie Cię od „kościelnych” skojarzeń a goście będą zachwyceni odkryciem nowego wymiaru klasyki.

Dywan z ornamentem

Ich szeroki wybór zarówno wzorów, jak i palet barw zaspokoi każde dywanowe pragnienie. Na pewno znajdziesz zarówno takie z powtarzającym się wzorem, jak i takie z pojedynczym ornamentem na środku dywanu. Jest to świetna alternatywa, jeżeli chcesz „coś więcej” na swojej podłodze, jednak nie jesteś fanem feerii barw i kształtów, Bez problemu można znaleźć takie w bardziej szalonych kolorach, jak i tych stonowanych.

Czy tylko wzór się liczy?

Pamiętaj, że dywan jest mocno użytkowanym, narażonym na różne zniszczenia przedmiotem. Zapraszamy gości w butach, a podczas obiadu zdarza się, że coś się na niego wyleje lub spadnie. Dzieciaki również uwielbiają zabawy na miękkim dywanie. Dlatego czasem lepiej dopłacić za certyfikat braku szkodliwych substancji.

Pamiętaj również o rozsądnym wyborze materiału, z którego dywan chcemy kupić. Dla alergików i astmatyków idealne będą mieszanki syntetyczne – poliestrowe, polipropylenowe, poliamidowe. Jeżeli jednak nie mamy problemów z alergiami naturalne materiały na pewno nam się odwdzięczą swoją jakością oraz będą bardziej ekologiczne.

Należy pamiętać również o regularnym czyszczeniu dywanu. Dzięki temu zachowa on dłużej swoje piękno, a wydane na niego pieniądze zwyczajnie będą dobrą inwestycją. Co jakiś czas warto oddać dywan do profesjonalnej pralni. Nikt się lepiej nie zajmie naszym dywanem, niż osoby z doświadczeniem.

Dobrze zastanów się przy wyborze dywanu, warto jest skonsultować go z osobą, która zna się na urządzaniu wnętrz. Pamiętaj jednak, że to tylko dywan, zawsze można go wymienić. Z takim nastawieniem na pewno unikniesz dywanowej wpadki i wyjdziesz ze sklepu z wymarzonym dywanem.