Opublikowano

Dlaczego dywany z długim włosiem to idealne dopełnienie wnętrza?

Wykorzystywanie dywanów w aranżacji pomieszczeń w domu przeżywa obecnie swój renesans. Swoją popularność utraciły podłogi surowe bez zbędnych dodatków a w ich miejsce znalazły zastosowanie efektowne dywany dopełniające stylistykę wnętrza. To jaki dywan wybrać będzie zależało od indywidualnych preferencji i gustów a także rozmiaru i stylistyki wnętrza. Istnieje jednak jeden typ dywanów który od dłuższego czasu jest modelem najchętniej wybieranym przez kupujących.

Czym jest dywan Shaggy?

Dywany z długim włosiem określane także jako dywany Schaggy zawładnęły przestrzeń w każdym domu lub mieszkaniu i od lat nie wychodzą z mody. Stanowią doskonałą ozdobę każdego pomieszczenia, dlatego wykorzystuje się je zarówno w sypialni, salonach a także na korytarzach i w gabinetach.

Dywany tego typu charakteryzują się bardzo długim włosiem wykonanym z reguły z włókien polipropylenowych, akrylu lub poliestru. Droższe modele składają się z włókien syntetycznych oraz wełny. Runo w tych dywanach oscyluje w granicach od 3 do 7 cm. Niektóre modele są dodatkowo strzyżone w taki sposób, aby uzyskać efekt 3D.

Zalety dywanów z długim włosiem

Największą zaletą dywanu Schaggy jest długie miękkie włosie które wygląda bardzo efektownie. Stąpanie po takim dywanie jest bardzo wygodne i relaksujące. Dywany te są świetnymi izolatorami. Chronią stopy przed zimną podłogą oraz zapobiegają wychłodzeniu się pomieszczenia. Dodatkowo, wyciszają pomieszczenie przez co są doskonałym izolatorem akustycznym. Dzięki temu, że skutecznie tłumią odgłosy, sprawdzą się doskonale w mieszkaniach w bloku oraz wyższych poziomach domów.

Te modele dywanów potrafią odmienić całkowicie estetykę wnętrza. Dają duże poczucie przytulności, ocieplają wnętrze i sprawiają że staje się ono bardziej stylowe. Sprawdzają się doskonale zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym jak i w tych nowoczesnych, urządzonych w stylu loftowym. Co ważne, dywan Schaggy jest bardzo trwały i wytrzymały dzięki czemu sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Dywan shaggy dostępny w ofercie sprzedażowej tutaj.