Opublikowano

Czy pojemnik hermetyczny z tworzywa sztucznego to dobry wybór?

Wśród dostępnych pojemników hermetycznych, można natknąć się na olbrzymi asortyment tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Zastanawiając się nad tym, jak wybrać pojemnik hermetyczny, warto wiedzieć, jakie są mocne i słabe strony opakowań hermetyczny z takiego materiału. 

Elastyczny pojemnik hermetyczny z tworzywa sztucznego

To, dlaczego tak chętnie wybiera się pojemnik hermetyczny z tworzywa sztucznego, dotyczy m.in. elastyczności, jaką cechuje się ten właśnie materiał. Powoduje, że w taki pojemnik można włożyć więcej różnych przedmiotów, szczególnie tych, które są miękkie lub odkształcające się pod wpływem nacisku. Jako że tworzywo sztuczne jest w mniejszym lub w większym stopniu plastikiem, można przyjąć, że plastikowe opakowanie hermetyczne jak te – https://ostry-sklep.pl/pojemniki-hermetyczne lepiej dostosowuje się do przechowywanej zawartości niż tzw. twarde materiały, jak metal, czy szkło. 

Lekki pojemnik hermetyczny z plastiku

Oczywiście hermetyczny pojemnik z tworzywa sztucznego nie jest to typowy plastikowy pojemnik, który zniszczy się przy nacisku ze średnią mocą. Jest to materiał, który bardziej przypomina plastikowy żel. Inną cechą, która przemawia za wyborem takiego pojemnika, jest niewielka waga. To właśnie ten czynnik sprawia, że szczelne opakowanie waży prawie tyle samo, ile jego zawartość. Przydaje się więc z tego względu wszędzie tam, gdzie każdy dodatkowy kilogram jest niewskazany, np. w podróży. 

Przezroczysty pojemnik z tworzywa sztucznego

Inną zaletą hermetycznego pojemnika z tworzywa sztucznego jest jego transparentność. Pomimo tego, że nie widać w nim dokładnie tak, jak w szklanym opakowaniu, jest na tyle przezroczysty, że nie trzeba uchylać wieczka, by wiedzieć, co znajduje się w środku.

Pojemnik hermetyczny do przechowywania w niskich temperaturach

Jeśli ktoś myśli o tym, by przechowywać różne produkty w lodówce lub w zamrażarce, szczelny pojemnik z tworzywa sztucznego idealnie się do tego nada. 

Wady pojemnika hermetycznego z tworzywa sztucznego

Pomimo wszystkich tych superlatyw, nie można zapomnieć, że plastikowy pojemnik źle znosi wysokie temperatury. Ponadto tworzywo sztuczne często reaguje z żywnością znajdującą się w środku. Taki materiał nie należy również do zbyt trwałych, zwłaszcza w kontakcie z ostrymi przedmiotami, jak ostrze noża, czy widelec. Może się też zdarzyć, że wieczko zacznie się odkształcać, np. pod wpływem gorącej wody podczas mycia w zmywarce.