Do czego służą lamelki?

Obecnie na rynku meblarskim nie brakuje różnorodnych, niezwykle praktycznych produktów, które to w dużej mierze ułatwiają wykonywanie poszczególnych prac stolarskich. W ostatnim czasie dużą popularnością w branży stolarskiej cieszą się lamelki.

Jakie jest zastosowanie lamelka ? 

Lamelka to owalna lub elipso-kształtna płaska płytka wykonana często  z prasowanego drewna.

Lamelka drewniana to produkt powszechnie wykorzystywany w stolarstwie. Służy on do łączenia różnorodnych elementów drewnianych oraz drewnopochodnych. Wśród wielu z nich można wymienić: płytę MDF, płytę wiórową, sklejkę czy też płytę stolarską. 

Połączenia wykonane za pomocą lamelek charakteryzują się nie tylko ogromną wytrzymałością,  lecz także stosunkowo krótkim czasem montażu. Złącze to ma ogromną tolerancję boczną przesuwu, a jego elastyczność w trakcie montażu daje niezliczone  możliwości.

Z czego może być wykonana lamelka? 

Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny. W wielu sklepach do wyboru każdego klienta są zarówno łączniki wykonane  z prasowanego drewna bukowego jak i z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, co gwarantuje im bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe. 

Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się złączki rozłączne, wbijane, samościskające, wczepiane, zatrzaskowe oraz wsuwane. Ich  ogromna różnorodność pozwala na wybór produktu najbardziej odpowiedniego do złącza, które to ma być wykonane.