Czy stoły drewniane to dobry wybór?

stół drewniany dębowy

Duży drewniany stół w jadalni jest zawsze mile widziany. Nawet jeśli mamy ograniczony metraż, to można postawić na mniejszy stolik z rozkładanym czy chowanym blatem. Meble w wykonane z litego drewna są synonimem luksusu i można spotkać je w eleganckich wnętrzach. Są niezwykle piękne, ale niestety ich zakup wiąże się z koniecznością wydania niemałych pieniędzy. Na szczęście są też tańsze odpowiedniki, które nie nadwyrężą naszego budżetu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup drewnianych stołów?

Tak naprawdę to nie ma dwóch identycznych stołów drewnianych ze względu na to, że każdy kawałek drewna różni się od siebie. To właśnie sprawia, że tego typu meble są niepowtarzalne. Drewno może być inaczej wybarwione, różnić się ułożeniem słojów, wielkością i ilością sęków. Jeśli zależy nam na unikalnym meblu, który sam w sobie będzie dekoracją wnętrza, to jak najbardziej warto wybrać stoły wykonane z prawdziwego drewna, dostępne w mebel4u.

Na rynku dostępnych jest wiele tańszych mebli, które wykonane są z materiałów imitujących drewno, ale to już nie to samo. Nie są one ani tak samo ładne ani też trwałe jak te wykonane z litego drewna. Stoły drewniane są także uniwersalne i sprawdzają się praktycznie w każdym wnętrzu niezależnie od tego, w jaki sposób zostało ono zaaranżowane. Idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych minimalistycznych, klasycznych, skandynawskich czy w stylu prowansalskim. Stoły mogą być wykonane z rodzimych gatunków drewna lub z gatunków egzotycznych.