Jak samodzielnie zrobić konsolę do przedpokoju?

Mogłoby się wydawać, że konsola do przedpokoju to mebel, który dawno odszedł w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Jest to świetna opcja dla tych, którzy śledzą najnowsze trendy wnętrzarskie. Taki stolik przyścienny może odmienić wystrój każdego pomieszczenia. Możemy stworzyć go samodzielnie – wymaga to jednak pewnych umiejętności oraz zaangażowania.

Renowacja starej konsoli

Może zdarzyć się tak, że otrzymaliśmy w spadku starą konsolę. Z jej renowacją poradzi sobie niemal każdy. Odświeżenie takiego mebla pozwoli nam zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Dodatkowym plusem jest fakt, że będzie on świetną formą pamiątki. W pierwszej kolejności należy sprawdzić wszystkie elementy stolika. Powinniśmy upewnić się, że są one zdrowe i wolne od insektów. Uszkodzone zawiasy, czy też gałki bez większych problemów można wymienić na nowe. Starą farbę usuniemy przy użyciu papieru ściernego. Mebel możemy pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu zyska on nieprzeciętnego wyrazu, a jednocześnie będzie pasować do wystroju.

Wykonanie konsoli

Konsolę do przedpokoju możemy stworzyć samodzielnie np. wykorzystując stary stół. Wymaga to od nas jednak profesjonalnych narzędzi. Pierwszym krokiem jest zdemontowanie poszczególnych elementów i przycięcie blatu na odpowiedni wymiar. Kolejnym etapem jest przymocowanie nóg, a także listw ozdobnych, które zakryją ewentualne nierówności po cięciu. Oczywiście możemy również zmienić kolor mebla. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby blat obkleić okleiną imitującą marmur. Jest to opcja dla tych, którzy lubią majsterkować.