Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

lokum villa nova wizualizacja

Zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu Dlatego zawsze musi być ona bardzo dokładnie przemyślana. Zwłaszcza jeśli nowe lokum kupowane jest na rynku pierwotnym od dewelopera. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

Sprawdzenie dewelopera

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić dewelopera, od którego ewentualnie chciałoby się zakupić mieszkanie. Przede wszystkim należy sprawdzić jakie doświadczenie posiada dany deweloper oraz to czy inwestycja posiada wszystkie niezbędne pozwolenia. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku kiedy dana prace nad daną inwestycją mają się dopiero rozpocząć. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie także poprzednich inwestycji dewelopera. Przykładowo jeśli kogoś interesuje np. inwestycja willowa Lokum Villa Nova warto jest sprawdzić inne osiedle willowe we Wrocławiu budowane przez tego dewelopera.

Umowa z deweloperem

Przede podpisanie umowy kupna mieszkania zawsze należy bardzo dokładnie przeczytać umowę. Umowa zawierać powinna jak najwięcej szczegółów. Dzięki temu uniknie się w przyszłości wszelkich nieporozumień. W umowie zawarte powinny być także informacji o różnego rodzaju karach jakie może ponieść deweloper w przypadku niewywiązania się z umowy. Pamiętać należy, że umowa powinna chronić prawa kupującego.

Odbiór mieszkania

Bardzo ważnym momentem jest sam odbiór mieszkania. Należy dokładnie sprawdzić czy wszystko zgadza się z tym co zostało zapisane w umowie. W tym celu warto jest choćby dokładnie zmierzyć metraż mieszkania oraz sprawdzić czy podłogi i wszystkie ściany są równe. To samo dotyczy okiem. Należy sprawdzić czy zostały one zamontowane w sposób prawidłowy.