Urządzanie przedpokoju – czego nie może zabraknąć?

szafka z siedziskiem dilsa

Przedpokój, czy korytarz często jest pomieszczeniem zapominanym podczas urządzania mieszkania. Skupiamy się na cudownym salonie, wygodnej sypialni i funkcjonalnej kuchni. Należy jednak pamiętać, że to właśnie przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście, gdy wchodzą do naszego mieszkania. 

Co powinno znaleźć się w przedpokoju?

Absolutnym minimum jest wieszak, lub szafa na kurtki z oddzielnym miejscem na szaliki, czapki i rękawiczki, tak żeby można było je poukładać i łatwo się odnaleźć, oraz szafka na buty z siedziskiem do kupienia w sklepie Edinos, tak żeby wśród obuwia również utrzymać porządek i móc wygodnie założyć buty.

Jak urządzić przedpokój?

Przede wszystkim przestronnie – jeśli nie mamy miejsca na wygodną ławeczkę, szafkę na buty, szafę na kurtki i oddzielną szafkę na szaliki to nie wciskajmy ich tam na siłę, możemy postawić na meble dwa w jednym, na przykład kupić szafkę na buty z siedziskiem i wieszak na ścianę z miejscem na dodatki. W przedpokoju musimy sobie zostawić miejsce na swobodę ruchów. 

Urządzając przedpokój należy też pamiętać, żeby był on utrzymany w jednym stylu. Wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Jeśli wybierzemy styl nowoczesny, takie powinny być nie tylko meble, ale też wszystkie dodatki, jak obrazy, grafiki na ścianach, czy wazony, lub pojemniki na klucze. 

Warto postawić w przedpokoju na dosyć jasną kolorystykę i intensywne źródło światła, zwykle jest to pomieszczenie bez okna, wydaje się być ciasne, więc jasne ściany i meble w połączeniu z mocnym światłem optycznie je powiększą.