Tanie mieszkania we Wrocławiu i Krakowie

Rynek mieszkaniowy w Krakowie przechodzi obecnie fazę intensywnego rozwoju. Mieszkania są coraz droższe, a inwestycje coraz bardziej opłacalne dla deweloperów. Korzystają na tym również inwestorzy, którzy coraz częściej kupują mieszkania traktując je jak bezpieczną inwestycję. Mapa inwestycyjna Krakowa pokazuje jednak zdecydowane różnice pomiędzy poszczególnymi dzielnicami.

Tanie mieszkania – gdzie ich szukać?

Generalnie na rynku mieszkaniowym tanie mieszkania we Wrocławiu są coraz bardziej stylowe i nie jest to zależne od lokalizacji. Zależna jest od tego natomiast konkretna cena za metr kwadratowy mieszkania. Oprócz tego należy pamiętać, że poszczególne dzielnice miasta bardzo różnią się pod względem ilości powstających inwestycji. Sytuację w niektórych dzielnicach poprawiają pojawiające się regularnie promocje deweloperów. Ciekawym aspektem krakowskiego rynku mieszkaniowego jest fakt, że ilość inwestycji nie zmniejsza się mimo, że mniej jest dostępnych pod nie miejsca.

oświetlenie salonu

Najwięcej tanich mieszkań jest w takich dzielnicach jak Bieńczyce, Bieżanów, Prokocim, Mistrzejowice, Czyżyny, Nowa Huta, Swoszowice i Wzgórza Krzesławickie. Jak widać dominują tu przede wszystkim dzielnice obrzeżne, położone nieco dalej od centrum. Wszystkie wskazane dzielnice nie stanowią jednak najważniejszych miejsc, w których rozwija się krakowskie budownictwo mieszkaniowe i inwestycji jest tam relatywnie mało. Pod tym względem ze wskazanych dzielnic najlepiej jest na Czyżynach i Prokocimiu-Bieżanowie. Dobrze sytuacja wygląda w okolicach Dębników, Podgórza i na Prądniku Białym. Tutaj inwestycji jest zdecydowanie więcej, a wciąż udział w nich mieszkań tańszych jest spory.