Większe czy mniejsze – jakie mieszkanie kupić?

mieszkanie z aneksem - zdjęcie

Kupno pierwszego mieszkania może okazać się trudniejsze, niż się wydaje. Trzeba dołożyć starań, aby było zlokalizowane w dobrej dzielnicy, najlepiej blisko centrum. Wiele czynników ma wpływ na cenę mieszkania i trzeba mieć tego świadomość. Jak kupić mieszkanie, żeby nie stracić na takiej inwestycji?

Mieszkanie od dewelopera

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, czy kupić mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego. Jeżeli ma być to inwestycja na przyszłość i mieszkanie być może wystawi się na sprzedaż, lepiej decydować się na lokal nowy. Warto podjąć taką decyzję ze względu na to, że nowe mieszkania 3-pokojowe we Wrocławiu czy 2-pokojowe z pewnością nie stracą tak szybko na wartości, być może nawet cena wzrośnie, jeśli lokalizacja będzie dobra. Warto myśleć przyszłościowo, bo sytuacje życiowe są różne i niekiedy plany się zmieniają.

Co brać pod uwagę kupując nieruchomość?

Wybierając trzypokojowe mieszkanie we Wrocławiu, należy brać pod uwagę takie czynniki jak rozkład pomieszczeń, metraż, a także takie rzeczy jak infrastruktura, dzielnica, odległość od centrum miasta itp. Trzeba pamiętać, że mieszkania wznoszone z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, z pewnością będą cieplejsze i będą miały lepsze parametry akustyczności. Należy zwrócić uwagę również na takie kwestie, jak sąsiedztwo, sprawdzić czy przed blokiem nie powstanie na przykład wieżowiec, bo byłoby z pewnością mało korzystne dla mieszkańców. Warto sprawdzić też, jak wygląda kwestia dojazdów do centrum miasta oraz jakość dróg, czy rano tworzą się duże korki, czy przejazd jest swobodny. Taka decyzja musi być dobrze przemyślana.