Jak czuć się bezpiecznie na własnym podwórku?

dom

Wizja domu pod miastem wydaje się idylliczna, jednak rzeczywistość często weryfikuje ten obraz. Tereny z mniej gęstą zabudową zmagają się z problemem bezpieczeństwa. Nie zawsze dotyczy to przestępczości, czasami też dzikich zwierząt podchodzą w pobliże siedzib ludzkich. Jak poczuć się bezpieczniej?

Odpowiednie oświetlenie

Kluczem do poczucia bezpieczeństwa po zmroku jest jasne oświetlenie. Lampy powinny być umieszczone z każdej strony domu, by żadna część działki nie pozostawała w całkowitej ciemności.

Jednocześnie nie oznacza to, że światło musi być włączone cały czas. Świetnym rozwiązaniem może być lampa z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Po zmroku światło zapali się gdy czujnik wykryje jakiś ruch. Warto zadbać o odpowiednie ustawienie czujnika, ponieważ zbyt wyczulony może reagować nawet na przelatujące owady.

Dodatkowym plusem lamp z czujnikami ruchu i zmierzchu (np. takich https://ledco.pl/23-lampy-z-czujnikiem) jest fakt, że nie musimy o nich pamiętać. Cały proces włączania i wyłączania świateł jest w pełni automatyczny. To dobra opcja dla osób zapominalskich.

Ogrodzenie

Bezpieczniej poczujemy się też odgrodzeni porządnym płotem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wysokich ogrodzeń, które jednocześnie nie ograniczają przesadnie widoku i nie tworzą wrażenia klatki.

Duże znaczenie ma system otwierania i zamykania bramy. Warto zainwestować w automatyczny zamek otwierany na pilota, by uniknąć konieczności wysiadania po ciemku z samochodu przed zamkniętą bramą.