Jak urządzić łazienkę?

urządzenie łazienki może być proste

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. To, dlatego warto dołożyć starań, aby było to miejsce praktyczne i stylowe. Jak urządzić praktyczną łazienkę?

Mały metraż – duży problem

Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu, dlatego tak trudno jest ją zaaranżować. Jeżeli mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń, wówczas każdy metr jest na wagę złota. W tym wypadku trzeba dokładnie zaplanować zakup oraz rozmieszczenie wyposażenia oraz dodatków. Oczywiście są sposoby na to, by optycznie powiększyć przestrzeń. Jednym ze sposobów są lustra łazienkowe, najlepiej zdecydować się na takie szerokie, dzięki temu łazienka będzie wydawać się większa. Można zamontować dwie tafle luster naprzeciwko siebie, co spotęguje wrażenie przestronności.

Minimalizm

Oprócz takich trików jak zastosowanie dużych luster łazienkowych, warto zdecydować się również na odpowiednie wyposażenie – więcej przeczytasz ze strony. W przypadku niewielkiej łazienki, nie warto przesadzać z ilością mebli czy dodatków. Warto stawiać na styl minimalistyczny, gdzie dominują proste rozwiązanie i każda rzecz ma swoje miejsce. Jeżeli chodzi o akcesoria, najlepiej zdecydować się na 2-3 dodatki, które będą stanowić uzupełnienie aranżacji. Meble muszą być pojemne, aby były w stanie pomieścić wszystkie kosmetyki i środki czystości. Dobrze sprawdzą się szuflady, które są bardziej pojemne od standardowych szafek łazienkowych.

Armatura i ceramika od renomowanych producentów

Podczas urządzania czy remontu łazienki, nie warto zbyt oszczędzać na armaturze oraz ceramice – najtańsze niestety będą słabe jakościowo, co z pewnością odczujemy podczas późniejszego użytkowania. Oczywiście armatura nie musi być droga, ważne jest natomiast to, aby pochodziła od renomowanego, sprawdzonego producenta, który udziela długiej gwarancji.

Chociaż łazienka jest trudnym pomieszczeniem do urządzenia, z pewnością można zaaranżować ją funkcjonalnie, nawet jak ma niewielki metraż.