Stylowy dom

W ciągu kilkudziesięciu lat style urządzania wnętrz ewoluowały. Miał na to oczywiście znaczący wpływ nie tylko dostęp do szerszej gamy mebli, produktów i akcesoriów, ale również możliwość podglądania jak urządzają swoje domy i mieszkania mieszkańcy innych krajów. Zawód projektanta i wnętrz rozwija się bardzo dobrze, a osoby zajmujące się aranżacją przestrzeni mieszkalnej nie narzekają na brak pracy.

Na przestrzeni 2-3 lat najpopularniejsze stały się dwa style wnętrzarskie: industrialny i skandynawski. Zwłaszcza ten ostatni bije rekordy popularności i w większości mieszkań można natrafić na elementy do niego nawiązujące. Nie bez powodu styl skandynawski jest tak lubiany. Jasne, pastelowe kolory, geometryczne formy i kształty, a także dodatki w kolorze bieli i szarości, tych cech nie da się nie lubić. Ponadto dość łatwo elementy stylu skandynawskiego można połączyć z innymi stylami, jak klasyczny, industrialny, wiejski. Wszystkie poniekąd nawiązują do naturalnych materiałów jak drewno, a tkaniny na zasłony, pościel satynowa w jasnej barwie czy obicia mebli dobrze się z nimi komponują.

Posciel-satynowa-Courteney-Beige

Popularne sieciowe sklepy meblowe szybko podchwyciły modę na meble skandynawskie i zaczęły tworzyć całe serie produktów pasujących do siebie. Bez problemu można skomponować pasujące do siebie elementy sypialnia, łazienki czy salonu, nie wydając przy tym na zmianę aranżacji dużych sum.

 

Szukając inspiracji na wnętrza skandynawskie czy industrialne można zasięgnąć opinii projektanta wnętrz lub poszukać informacji na popularnych stronach internetowych.