Jak właściwie odebrać mieszkanie?

Zakup mieszkania to nie tylko jego wybór i zapłata. Na ten cały proces jeszcze się nie kończy. Na koniec mieszkanie trzeba odebrać. I ważne jest to, aby zrobić to prawidłowo. W innym przypadku można się w przyszłości niemiło rozczarować. Jak zatem właściwie odebrać mieszkanie?

Przede wszystkim spokój

Najważniejsze jest to, aby mieszkania nie odbierać w pośpiechu. Powinniśmy poświęcić na to tyle czasu ile potrzebujemy. Często można zdarzać się tak, iż deweloper będzie nas popędzał. Nie pozwólmy na to. Mieszkanie oglądajmy tak długo ile potrzebujemy. Ważne jest także, aby robić do w dzień. Chodzi o światło słoneczne. W naturalnym oświetleniu lepiej można zauważyć ewentualne mankamenty mieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest także zatrudnienie w tym celu instruktora budowlanego.

mieszkanie-widok

Weź miarkę

Pamiętajmy, aby mieszkanie nie oglądać jedynie na oko. Kupując nowe mieszkania we Wrocławiu zawsze umawiamy się na określoną liczbę metrów kwadratowych. Odbierając mieszkanie sami dokładnie zmierzmy czy wymiary wszystkich pomieszczeń zgadzają się z tym w projekcie.

 

Protokół

Odbierając mieszkanie będziemy musieli podpisać protokół zdawczo – odbiorczy. Zadbajmy o to, aby taki protokół zawierał wszystkie szczegółowe informacje. Wszystko po to, aby w przyszłości zabezpieczyć się przed deweloperem, które może pewne usterki zrzucać na klienta.

 

Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu czy każdym innym mieście charakteryzują się tym samym. Dlatego niezależnie gdzie i od jakiego dewelopera zakupujemy mieszkanie zawsze trzymajmy się powyższych zasad. Wszystko po to, aby w przyszłości nie spotkały nas niemiłe niespodzianki.